Jack Russel teriér

JRT1

Jack Russel Teriér je hodně temperamentní pes. Je známí nejvíce v Austrálii, tam jsou obří chovy. Jeho vyšlechtění se datuje na počátek 19. století. Stalo se tak ve Velké Británii.

Tělesná stavba :

Teriérova hlava velikostně ladí k tělu. Disponuje delším čeniche.  Pysky a nos má černé. Má středně velký hrudník a kratší rovné nohy. Délka těla je skoro stejná jako výška teriéra. Zadní nohy jsou i přes menší velikost psíka velmi silné. Tělo psíka je svalnaté a velmi pohyblivéJe to plemeno loveckých psů. Kvůli množství barevných variant a různým výškam není uznán standardem. Nejznámější z Jack Russel teriérů byl v 80. letech se svým pánem, sirem Finnesem, na severním i na jižním pólu. Má malé oči mandlového tvaru. Vlastní polo-visící uši, které jsou překlopené dopředu a jsou ve tvaru písmene V, přilnuté k hlavě. Ocas je postavený vysoko. Tento pes je chovatelsky velice populární. Používali ho na lov krys. Na norování je expert, což se projeví časem.

Výška :

Asi 25-29 cm, výška však není standardní.

JRT14

Hmotnost :

5-7 Kg

Barva :

Černá,  nebo trojbarevná kombinace, bílá s hnědou , avšak bílá by měla vždy převažovat

Srst :

Jack Russel teriér může mít 3 druhy srsti – hrubou, broken a hladkou. Broken i hrubou srst se musí často trimovat, jinak jí budete mít všude po domě.

JRT3

Nároky a potřeby psa :

Jack Russel teriér je vhodny do městského prostředí, pro svou velikost. Nevycvičíte ho snadno, avšak vycvičit jde, poněvadž je tvrdohlavý. Je to pohybliví pes, z toho důvodu s ním musíte často chodit na procházky. To projevuje po svém a to ničením bytu, kvičením a zbytečným štěkáním. Jestliže psíka dostatečně nevytížíte bude se nudit.  Měli bychom proto dbát na dostatečný pohyb psíka, optimální jsou delší procházky, aportování, což ma v krvi, pobíhání s ostatnímy psy a jiné aktivity. Vyvarujeme se tak nepříjemnostem okolnostem v podobě rozkousaných bot, vyhrabané díře v posteli atd. Pokud si pořizujeme psíka na ležení pod křeslem, měli bychom na Jack Russel Teriér zapomenout. Jestli si však chceme pořídit veselého, hravého, charakterního psa, se kterým budeme trávit čas venku pak bude Jack Russel teriér pravou volbou.

Povaha :

Přívětivý, přizpůsobivý k životu v domácích podmínkách, miláčkem všech i dětí. Výborný lovec, statečný krysař, vhodný pro službu hlídací.

Většinou je k lidem přátelský a je oblíben u dětí.

JRT5Typ plemena :

FCI III. – Teriéři.

Sekce 2 – Malí teriéři.

Oficiální zkratka :

JRT = Jack Russel Teriér

Fórum o Jack Russel Terér:

http://www.jackrusselterier.info/

Fotoalbum Jack Russel teriér

.


Parse error: syntax error, unexpected ';', expecting T_STRING or T_VARIABLE or '$' in /home3/hankafri/public_html/mujterier.cz/wp-content/themes/buyticketspro-10/footer.php on line 5