Americký stafordširský teriér

Americký stafordširský teriér je středně velký, velmi svalnatý pes příbuzný bulteriérům a pitbulteriérům. Odvahu má příslovečnou.

POPIS

gAmerický staffordšírský teriér je silný, mohutný a podsaditý pes. Je však také velmi živý, přátelský a pohyblivý. Hlavu má širokou a značně svalnatou. Oči jsou pokaždé tmavě barvy. Linky Očí nesmí být zbarveny růžově. Uši jsou stojaté, vysoko a dosti široce posazené. Dobře klenutá žebra jsou k sobě pevně svázána. Hrudní koš je hluboký i široký. Končetiny vpředu výrazně navzájem vzdálené, tak aby umožňovaly správný vývoj hrudi. Staford má výborně vyvinutou a mohutnou postavu. Díváme-li se však zepředu nesmí být přespříliš široká. Žebra nesmí nápadně vystupovat.

OCAS

Délkově nesedí k tělu. Je posazen nízko. Je kuželovitého tvaru na konci do špičky. Nemá ho zkroucen ani ho nenese nad hřbetem. Je nekupírován.

KONČETINY

aRovné, kulaté a silné  mají být kosti končetin předních. Předloktí je rovné. Zápěstí
má být kolmé. Končetiny pánve jsou dobře osvalené, tudíž silné. Koleno má docela nízko, nesmí býti vybočené ani vbočené. Tlapy středně velké dobře ochlupené jsou pružné a bez paspárků.

SRST

Srst je krátká, přilehlá, pevná, drsná na dotek a lesklá. Americký staffordšírský teriér má lesklou a krátkou. Mívá různé zbarvení. nejčastější žíhané, červené a béžové, bez bílých skvrn. Černo tříslové a celo bílé nebo zbarvení bílé z více, než 80% je nežádoucí.

VELIKOST

c

Pes má v kohoutku 45,7 až 48,7 cm.
Fena má v kohoutku 43,2 až 45,7 cm.
Hmotnost psa je 20-35 kg.

CHARAKTER

Americký staffordšírský teriér je neúnavný pracant. Lehce se učí, vyniká přátelským a vstřícným charakterem. Je však velice odolný, aktivní a dominantní. Svému pánovi je věrný a oddaný, díky své odvaze mu perfektním hlídačem.Americký stafordširský teriér je velmi aktivní a extrovertní pes. Potřebuje kontakt s lidmi a dostatek pohybu, rád si hraje s dětmi.

PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:

Americký staffordšírský teriér se průměrně dožívá 12 let.

Galerie Amerického stafordširského teriéra


Parse error: syntax error, unexpected ';', expecting T_STRING or T_VARIABLE or '$' in /home3/hankafri/public_html/mujterier.cz/wp-content/themes/buyticketspro-10/footer.php on line 5